Joanna Kasprzyk

Psycholog, psychotraumatolog, terapeuta EMDR i psychoterapeuta

Joanna Kasprzyk

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem, terapeutą EMDR i psychoterapeutą psychodynamicznym w trakcie procesu certyfikacji. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Pracuję zgodnie z zasadami etycznymi rekomendowanymi przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Odbyłam i nadal odbywam liczne szkolenia i studia podyplomowe, uczestniczę w konferencjach, co pozwala mi poszerzać swoje zainteresowania, wiedzę i kompetencje. Ukończyłam m. in.: studia podyplomowe z Psychotraumatologii i Coachingu, certyfikowany kurs terapeutyczny EMDR oraz szkolenie z zakresu Logoterapii zorganizowane przez Institute of Biofeedback and Noo-Psychosomatic w Lublinie akredytowany przez International Association of Logotherapy and Existential Analysis at the Viktor Frankl Institute Vienna, Integratywną Metasystemową psychoterapię krótkoterminową i Szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania z elementami dialogu motywującego zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej w Krakowie.

 

Zajmuję się terapią psychodynamiczną osób dorosłych. Pomagam pacjentom w zmianie na lepsze, odkrywając nieświadome mechanizmy, które wpływają na ich życie i są źródłem problemów. Pacjent przejmuje aktywną rolę w terapii, poznając swój świat wewnętrzny, ponieważ to relacja z sobą samym wpływa na to, jak postrzega świat zewnętrzny oraz jak przeżywa to, co się w nim pojawia.

 

Prowadzę również terapię EMDR – opartą na dowodach naukowych, zakorzenioną w neuronauce, najlepiej zbadaną i wysoce skuteczną metodę leczenia urazów psychicznych i ran emocjonalnych. Ma ona dostęp do wrodzonych, uzdrawiających mocy ciała i umysłu. Może leczyć PTSD, trudne doświadczenia dzieciństwa i problemy związane z traumą, takie jak: przytłoczenie, wstyd, niepokój, niewyjaśnione zmęczenie, lęk, depresję, ataki paniki. Rozwiązuje źródło problemów, przynosi ulgę w niepokojących objawach i pozwala pokonać bariery, które utrudniają rozwój i życie w pełni.

 

Ludzie szukają terapii z różnych powodów, ale prawie każdy robi to, aby złagodzić jakiś ból. Przytłaczające problemy, z którymi nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, okazują się rozwiązywalne w towarzystwie uważnego, rozumiejącego terapeuty. Wierzę, że ulgę i uzdrowienie można znaleźć poprzez pełną empatii, nieoceniającą i bezpieczną relację terapeutyczną. Moją rolą jako terapeuty jest udzielanie wsparcia z dostrojeniem i wrażliwością na potrzeby pacjenta. Uważam, że zmiana na lepsze zachodzi w atmosferze zaufania, szacunku i opartej na współpracy relacji. Staram się pomagać pacjentom w odkrywaniu, rozumieniu i leczeniu pierwotnych przyczyn ich problemów oraz uzyskiwaniu dostępu do posiadanego potencjału. To właśnie prowadzi w rezultacie do nabrania pewności siebie, rozwoju i lepszego radzenia sobie z wyzwaniami codzienności.

 

Serdecznie zapraszam na konsultację i terapię.

online

ul. Sikorskiego 9/2, 53-659 Wrocław

  • Typ konsultacji

    Konsultacja indywidualna (pierwsza wizyta)

    250 zł

  • Typ konsultacji

    sesja psychoterapii (kolejna wizyta)

    200 zł

śr.19 cze
czw.20 cze
pt.21 cze

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-